WhatsApp
Dil Seçiniz

KAYNAKLI İMALAT BELGELENDİRME

KAYNAKLI İMALAT BELGELENDİRME

KAYNAKLI İMALAT BELGELENDİRME

Kaynaklı imalat yapan üreticiler; kaynak ve kaynakla ilgili işlemlerden etkilenebilecek ürünün kalitesini; temel kurallarını, gerek işletmede gerekse yerinde yapılan kaynaklı imalat için istenen kalite şartlarını ve belirtilen kalitede üretim yaptıklarını belgelendirmekle yükümlüdür. ARTITEK Kalite, kaynaklı imalatlı işyerlerinin kalite şartlarını karşıladığını belirleyen EN ISO 3834-2 danışmanlığını ve partnerleri ile sertifikalandırmasını gerçekleştirmektedir.

EN ISO 3834-2 standardı, yalnızca kaynak işlemleri ve kaynakla ilgili işlemlerde kullanılan ürünlerden istenen kalite şartlarını ve belirtilen kalitede üretim yapacak imalatçının kaynak kabiliyetini tespit etmekte ve imalatçıların kaynak kalite sistemlerinin değerlendirilmesi için bir temel olarak kullanılmaktadır.

EN 15085 Belgelendirme, demiryolu araçları ve bileşenlerinin kaynaklı imalatı
Demiryolu sektörüne yönelik EN 15085 standardı DIN 6700 standart serisinin yerini almıştır. EN 15085 standart serisi demiryolu araçları ve parçalarının kaynakları için genel zorunlulukları içerir ve demiryolu imalatçılarının uluslararası pazardaki vizesi niteliğindedir. Dünya çapında Türkiye’nin de içinde olduğu AB demiryolu araçları ve parçalarını sağlayan üreticiler için zorunlu bir sertifikasyondur.

 KAYNAKLI İMALAT BELGELENDİRME

Paylaş

Online Teklif AL